Jdi na obsah Jdi na menu
 


img_1340.jpg

 

 

Dula je profesionál, žena, která je po celou dobu porodu, ale i v době před ním a po něm, nové matce oporou.

Dula matku podporuje na její cestě, respektuje její představy o porodu a pomáhá jí najít ten nejlepší způsob, jak porod prožít.

Je prokázáno (viz.kniha "Porod s dulou" ), že kontinuální přítomnost podpůrné, ženské osoby u porodu může porod velmi významně pozitivně ovlivnit, zkrátit a usnadnit. Vše se děje díky vytvoření bezpečného prostředí, pocitu sdílení, podpory.

 Dula je připravena doprovázet ženu i v náročných, nečekaných situacích, díky své profesionalitě může být zdrojem pocitu bezpečí i tam, kde rodinní příslušníci bojují se svými vlastními strachy

 Od 30.6.2014 poskytuji doprovod k porodu omezeně,  přednost mají opakované doprovody, ženy z terapií, případně ženy z kurzů, zbývá-li kapacita....

 Jako doprovod v našem regionu doporučuji své kolegyně

 

 Janu Dvořákovou : 777852844 janydvorakova@seznam.cz

 Zuzku Habartovou: 724181966 zuzanha@centrum.cz

Dagmar Kosíkovou 606464145 www.dagmarkosikova.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mít dulu Květu u porodu - jedno z mých nejlepších rozhodnutí

(Alena Válková, 16. 1. 2012 15:57)

I když je to už víc než 5 let, co jsem porodila svého syna, vždy ráda na tento den vzpomínám s úsměvem na tváři - porod byl pro mne nádherný zážitek. Velkou částí k tomu přispěla i Květa Cermanová, která mi dodávala tolik potřebný pocit jistoty a podpory. Manžel by také velmi spokojen, v žádném případě se necítil "odstrčený", naopak uvítal přítomnost kvalifikované osoby, na kterou jsem se mohla s důvěrou obracet a která tam byla pro mne. Mít dulu Květu u porodu bylo jedno z mých nejlepších životních rozhodnutí. Ještě jednou tímto Květě po letech děkuji a všem budoucím maminkám přeji nádherný porod.

Květo, děkuji !!!

(Kamila Bolfová, 5. 10. 2011 21:18)

Je to už skoro půl roku,co jsem prožila svůj porod s dulou Květou Cermanovou.Stále obtížně hledám slova, ale přesto se pokusím povzbudit ostatní maminky, které třeba váhají..třeba zažijí něco podobného, co já. A co to bylo ? Nepopsatelně silný prožitek, že je vám někdo na blízku ve chvíli, kdy to opravdu potřebujete, zakusila jsem opravdovou PODPORU v praktické i duševní rovině, podporu od ŽENY v tak ženské chvíli, jakou je zrození života. Květa prostě BYLA SE MNOU a moc to uměla...přestože jsme byly v nemocnici (Tábor), neměla jsem ten pocit, byly jsme většinu času jen my dvě a moje rodící se dcera. Nebylo to krátké, ani dlouhé, tak akorát, abych pochopila a prožila pro mě důležité věci. Porod s dulou Květou byl pro mě v životě stejně velký dar jako moje dcera Julie, která v tom všem byla s námi a tak krásně se narodila. Kéž by i ona, i moje první dcera měla v životě to štěstí být při porodu DOBŘE PROVÁZENA opravdovou ŽENOU.Děkuji za ty dary.

Re: Květo, děkuji !!!

(Květa ccermanová, 6. 10. 2011 19:27)

Milá Kamilo, moc vám děkuji za krásný příspěvek. Bylo mi ctí vás doprovázet ;-).Posílám pozdrav celé rodině a pusu Julince.